WesterhaarDigitaal

Samen digitaal verbonden

Diavoorstelling

Twitter

Tweets worden geladen...

Donateur

wordt-donateur.jpg

Evenementen

«
Mei (2012)
»
Ma
Di
Wo
Do
Vr
Za
Zo
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

Weer

Stoekie

stoekkie_300.jpg

De turf werd vroeger om te drogen op een klein stapeltje gezet, dat zijn de verhaaltjes ook: klein en luchtig. De wind kan er van alle kanten doorheen.

CDA en ChristenUnie vóór `WVG-golfbaan`

Algemeen (Nieuws) 22-01-2009 om 00:00

VRIEZENVEEN - De bewoners van het gebied rond de zandwinningsplas aan de Sibculoseweg en de Paterswal in Westerhaar zijn aan verwarring ten prooi gevallen, zo bleek ook gisteravond bij de voortgang van het raadsdebat over de mogelijke aanleg van een 18 holesgolfbaan in dit gebied.

Nadat ze twee maanden geleden werden opgeschrikt door een brief van de gemeente waarin melding werd gemaakt van het opleggen van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) en de bewoners min of meer de indruk kregen dat ze van huis en haard werden verjaagd, kwam enige tijd geleden de mededeling dat ze in het gebied zouden kunnen blijven wonen. Ook als de Roelofs Groep uit Den Ham samen met de landelijke stichting Natuur Golf hier een golfbaan aanlegt. PvdA-raadslid Wim Brand zei gisteravond in de `tweede editie` van het raadsdebat over de WVG voor het gebied dat voor de bewoners de transparantie ver te zoeken is. De PvdA denkt ook dat er van de regierol van de gemeente, zoals het college van B en W beoogt, in de praktijk niet veel terecht zal komen. Het zal volgens de PvdA uiteindelijk de Roelofs Groep zijn die de regierol zal hebben. Fractievoorzitter Gerjan Smelt van de ChristenUnie toonde zich in het debat een groot voorstander van de golfbaan. Toen de plannen in eerste instantie werden gepresenteerd, keek de CU er met gefronste wenkbrauwen naar, erkende Smelt. Maar bij nadere bestudering blijkt het, aldus de fractievoorzitter, voor Westerhaar een goed plan te zijn. Van de 150 hectare die het gebied beslaat, is 36 hectare nodig voor de golfbaan. "De rest wordt nieuwe natuur en er komen recreatiewoningen. Het gebied blijft openbaar toegankelijk." Ook het CDA toonde zich voorstander van de WVG voor dit gebied. (Tubantia)

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageren

Naam
Email
Bericht